СУЗАНА ГАВАЗОВА СВОЈОТ 40 РОДЕНДЕН ГО ПРОСЛАВИ ВО „ШАЛОМ“ ВО СТРУМИЦА!

декември 25, 2019

Фолк пејачката Сузана Гавазова со голема забава го прослави својот јубилеен 40-ти роденден.

Славеничката роденденот го организираше во „Шалом“ во родната Струмица, каде присутствуваа нејзините најблиски, роднините, пријателите, колегите.

Дека овој роденден беше доста значаен, покажа и со изборот на огромната торта, но и ултра впечатливиот изглед.

На роденденската забава присуствуваа колегите: Благоја Грујовски, Стојне Николова, Бобан Мојсовски, Сани, дел момците од „Балкан бенд“ и „Дрим Тим“ и уште многу други, a Сузе покажа дека не само српските пејачи знаат да прават големи родендени за кои ќе се зборува.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: