strumica denes logo

Струмичанката Александра Заева ќе зачекори по модната писта во хуманитарен настан!

Автор:

Датум:

ноември 7, 2018

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

ноември 7, 2018

Категории:

Струмица

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра, ќе зачекори на модната писта во знак на поддршка на лицата со попреченост, на хуманитарниот настан во организација на здружението за помош и поддршка на лица со попреченост ,,Вера” од Струмица – објавува „Фокус“

Настанот ќе се случува во хотел Вила Парк во Струмица на 2 декември, по повод Светскиот ден на лицата со посебни потреби, а од организацијата веќе го потврдија учеството на Александра, која е ученичка во четврта година во СОУ Јане Сандански.

Целосната вест може да ја погледнете на следниот ЛИНК