strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ ВРШЕЛ ЈАВЕН ПРЕВОЗ НА ПАТНИЦИ БЕЗ ДОЗВОЛА – ПОЛИЦИЈАТА МУ ПОДНЕСЕ СООДВЕТНА ПРИЈАВА!

Автор:

Датум:

октомври 18, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

октомври 18, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 17.10.2023 во 14.20 часот на регионален пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица Струмица извршиле контрола на патничко возило „ивеко“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Г.(33) од Струмица. При контролата било констатирано дека возачот во возилото врши јавен превоз на патници без да поседува соодветна документација. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.