СТРУМИЧАНЕЦ ВОЗЕЛ СО 2,34 ПРОМИЛИ АЛКОХОЛ – ПОЛИЦИЈАТА ГО ИСКЛУЧИЛА ОД СООБРАЌАЈ!

март 27, 2023

Денес (26.03.2023) година околу 09.50 часот на регионален пат Струмица-село Банско, поточно во село Куклиш, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица запреле патничко возило “голф” со струмички регистерски ознаки, управувано од 48 годишен стумичанец. При контрола над возачот извршена со алкомер “дрегер”, било утврдено дека возилото го управува со 2,34 промили алкохол во организмот. Возачот бил исклучен од сообраќај, а констатираниот прекршок бил соодветно санкциониран.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: