strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈОВЧЕ ПАНДЕВ СЕ НАДМИНА СЕБЕСИ, „СУДЕН ЧАС“ ЈА ВООДУШЕВИ МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ!

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Струмица

Талентираниот струмичанец Јовче Пандев на својот официјален јутјуб канал ја објави својата нова авторска песна насловена „Суден час“ која за само еден ден ја воодушеви македонската јавност и ги собра сите позитивни коментари! Интересно во самиот спот е тоа што тој е снимен во уникатната вила на уметникот Никола Пијанманов која самиот тој ја има направено. Спотот го режираше Столе Ангелов, директор на фотографија Ѓорги Вацев, а во спотот се појавуваат Љубомир Митревски, Зоран Трендов и Александра Бенет. Во продолжение слушнете ја: