strumica denes logo

СРПСКИ ГРАНД ПИШУВА: ГОРАН КУКИЌ ОДРЖА СПЕКТАКУЛАРЕН КОНЦЕРТ ВО СТРУМИЦА, ПА СЕ РАСПЛАКА

Автор:

Датум:

октомври 16, 2018

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

октомври 16, 2018

Категории:

Струмица

Како што пишува српскиот портал Гранд, победникот на првата сезона од шоуто „Никад није касно“, Горан Кукиќ заедно со групата „Јупитер“ и неговата сопруга Ленче, одржаа спектакуарен концерт во родната Струмица. Неверојатната енергија на самите присутни на концертот покажа дека Горановата победа во шоуто е оправдана – пишува Гранд. 

Како што спомна Гранд во нивниот текст, по завршувањето на концертот публиката со голем аплауз ги поздравија Горан и Ленче, а Горан на крајот од концертот и се расплакал.

Навистина е убаво да се види како освен македонските медиуми, веста за успешниот концерт ја пренесуваат и медумите надвор од земјава.

Оригиналната вест може да ја погледнете на следниот ЛИНК

Извор: Гранд