Спасовски: Напад на полициски службеник значи напад врз државата!

август 8, 2022

Напад на полициски службеник значи напад врз државата, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

– Не сакам да коментирам судски одлуки, но мора да има построги казни за напади на полиција и користење оружје, смета министерот.

Тој оваа поента од интервјуто на ТВ Канал 5 во емисијата Жешко лето синоќа ја објавуви и на својот профил на Фејсбук.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: