strumica denes logo

Сопственик на менувачница украл 65.000 франци од струмичанец!

Автор:

Датум:

февруари 1, 2019

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 1, 2019

Категории:

Хроника, Струмица

На 31.01.2019 година во 11.40 часот во СВР Струмица, А.П.(68) од Струмица пријавил дека на 31.12.2018 година околу 11.00 часот во менувачница во Струмица на сопственикот му дал 95.000 швајцарски франци, кои биле во апоени од по 100 франци, за да му ги замени во апоени од по 1.000 франци. П.М. му заменил само 30.000 франци, додека останатите 65.000 франци ги задржал и се уште не му ги вратил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.