СООБРАЌАЈОТ Е ВО ПРЕКИН: Сообраќајна несреќа на патот Струмица-Валандово!

ноември 15, 2021

Поради сообраќајна незгода што се случила во 17:30 часот сообраќајот на регионалниот пат Струмица-Валандово е во прекин, информира Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на другите државни патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: