strumica denes logo

СЕДУМ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА 26 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА!

Автор:

Датум:

јули 26, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јули 26, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 25.07.2023 во 13.30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни Струмица го привеле С.Т.(26) од Струмица. Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен суд Струмица за издржување на затворска казна во траење од седум години за сторено кривично дело по член 193-а од Кривичниот закон. Лицето било предадено во Казнено – поправната установа Затвор Штип за издржување на казната.