РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Рецепт за шопска салата

јули 19, 2023

Потребни состојки:

– домати 🍅
– пиперки 🫑
– краставица 🥒
– кромид 🧅
– маслинки 🫒
– сирење
– масло
– магданос
– сол и оригано 🧂

Начин на подготовка:

🔪 Зеленчукот насечете го, додадете ситно ситно сецкан магданос, масло и сол и промешајте.
🫒 Одозгора ставете маслинки, коцки сирење и оригано и уживајте.

За задоволството да биде поголемо напијте се чаша струмичка гроздова мастика. Наздравје.

 

Видео:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: