РЕТРО: (ВИДЕО) Игор Џамбазов виц за Ицката од Босилово и Моника Белучи

ноември 17, 2018

Добро познатиот актер, комичар, музичар, тв водител, легендарниот Игор Џамбазов познат по неговата харизма и смисла за хумор пред неколку години учествуваше во Stand up шоу на кое учествуваа повеќе претставници од земјава и регионот. Игор Џамбазов без сомневање беше главна ѕвезда на вечерта а погледнете и зошто. Публиката едноставно се насмеа до солзи.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: