РЕМИКС ОД СВЕТСКИ РАМКИ: Струмичанецот Ѓорѓи Митов со ремикс на хитот „Higher Love“ од Whitney Houston и KYGO!

октомври 13, 2019

Струмичкиот диџеј и продуцент Ѓорѓи Митов по последното издание наречено „Dance With Me Babe“ ни носи релаксирачки ремикс на хитот „Higher Love“ од Whitney Houston и KYGO.

Звуците во ремиксот се комбинација од Deep/Tech/Disco House кои беа доволни за да го привлечат вниманието на многу познати диџеи и продуценти во Македонија добивајќи се позитивни коментари.

Слушнете го ремиксот овде:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ