strumica denes logo

ПРОНАЈДЕН ЧОВЕЧКИ ТРУП ВО СТАН ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

февруари 23, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 23, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 22.02.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во стан на ул.„Јанко Цветинов“ во Струмица бил пронајден човечки труп. Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција.