strumica denes logo

Промоција на Коста Костадинов и советниците од СДСМ вечерва во Струмица!

Автор:

Датум:

септември 29, 2021

Категории:

СДСМ, Струмица

Автор:

Датум:

септември 29, 2021

Категории:

СДСМ, Струмица

Коста Костадинов, кандидат за градоначалник на општина Струмица од редовите на СДСМ:

Почитувани Струмичанки и Струмичани,
Почитувани сопартијци и симпатизери на СДСМ,

Имам чест и задоволство да ве информирам и истовремено да ве поканам да присуствувате на вечерашниот митинг и промоцијата на листата Советници од СДСМ за Општина Струмица и мојата кандидатура за Градоначалник на нашата Општина.

Со почеток во 20:00 часот на струмичкиот плоштад ќе имате можност да слушнете и видите како и на каков начин јас и кандидатите од листата на Советници имаме чесна намера и реален план да ја водиме Општина Струмица.
Се гледаме!

Од срце, за Струмица! ❤️