ПРИВЕДЕН 40 ГОДИШЕН КРАДЕЦ ОД СТРУМИЦА: УКРАЛ ПАРИЧНИК ОД АВТОМОБИЛ, А КАЈ НЕГО БИЛЕ ПРОНАЈДЕНИ И ПРЕДМЕТИ КОИ ПОТЕКНУВААТ ОД ТЕШКА КРАЖБА ВО БОЛНИЦАТА ВО СЕЛО ВОДОЧА

јули 21, 2023

На 20.07.2023, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Г.К.(40) од Струмица. Тој се сомничи дека во текот на денот извршил тешка кражба, при што од возилото на Д.Н. одзел паричник. Кај него бил пронајден паричникот, а биле пронајдени и предмети кои потекнуваат од тешка кражба во здравствена установа во село Водоча, струмичко и тешка кражба, при што од Б.Ц. одзел личен предмет. Пронајдените предмети биле вратени на сопствениците, а лицето било задржано во полициска станица и со него бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: