strumica denes logo

ПРЕТРЕС ВО СТРУМИЦА: ПРОНАЈДЕН И ПРИВЕДЕН ДИЛЕР НА ХЕРОИН!

Автор:

Датум:

ноември 5, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

ноември 5, 2023

Категории:

Хроника, Струмица
Претрес во Струмица, пронајден хероин, приведен дилер
На 04.11.2023 во 18.30 часот во Струмица полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода П.П. (39) од Струмица.
При претрес во неговиот дом извршен со судска наредба биле пронајдени повеќе пакувања со хероин. Тој бил задржан во Полициска станица Струмица, а за настанот бил известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица.
По документирање на случајот против П.П. ќе биде поднесена соодветна пријава и во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.