strumica denes logo

ПОЖАР ВО ДВОРОТ НА СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА – ОШТЕТЕНА Е КНИГОВОДСТВЕНА ДОКУМЕНТАЦИЈА!

Автор:

Датум:

јуни 20, 2024

Автор:

Датум:

јуни 20, 2024

На 19.06.2024 во Полициската станица Струмица било пријавено дека во дворно место на ЈЗУ Општа болница – Струмица настанал пожар на сува трева и гранки околу метален контејнер, на кој вратата била отворена, а делумно била оштетена стара книговодствена документација, која била сместена во него. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица.