ПОВРЕДЕН 28 ГОДИШЕН РАБОТНИК ВО СТРУМИЦА!

септември 1, 2022

На 31.08.2022 во 15.50 часот во Полициската станица Струмица, од Медицински центар Струмица било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен М.В.(28) од село Радичево, струмичко. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи на објект во изградба на ул.„Мајка Тереза“ во Струмица. Увид на местото извршиле екипа на СВР Струмица и трудов инспектор. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: