strumica denes logo

ПОПУСТИ НА СИТЕ ПРОИЗВОДИ И ПОДАРОЦИ: Роденденски викенд со Fortnite и забава со Стојне за најмалите!

Автор:

Датум:

февруари 21, 2022

Категории:

Реклама, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 21, 2022

Категории:

Реклама, Струмица

27 години континуитет во работењето, реноме и квалитетна услуга! Труд кој вие го вреднувате со вашата лојалност!

MILD – 27 години на услуга на купувачите! Затоа февруари ќе го означиме со ГОЛЕМА прослава на 27-от роденден на MILD Home Store, со бројни акции, попусти и изненадувања!МИЛД нудат богата викенд-програма за сите генерации!

На 25 и 26 февруари – ослободете го вашиот распоред и упатете се во големиот изложбен салон наМИЛД(на транзитниот пат спроти Католичка црква), имаат попуст на целосниот асортиман на бела техника, мали кујнски апарати, играчки и додатоци за домаќинство! Освен попусти, на менито се и вртоглави акции на одредени производи во ограничени количини!

За да биде уште позабавно и незаборавно, ПЕТОК ( 25.02 со старт во 12ч, до 21ч) ќе биде во знакот на Fortnite!Мини-турнир во Fortniteво МИЛД на кој сите сте добредојдени, гејмери, професионалнци и почетници, сите вие кои обожавате Playstationи игра во друштво! Влезот е бесплатен, потребно е само да дојдете во MILD Home Store и да донесете добро расположение (и друштво)!Тортата е неизоставен дел од петочната забава!

Саботата пак е резервирана за коктел за посетителите од сите возрасти и забава со Стојне за дечињата. Со почеток во 13ч па во текот на целиот ден, во салонот на МИЛД ќе се прошетаат вашите омилени Spiderman, Frozen, Mickey Mouseи останатите популарни ликови од детскиот свет, ќе има музика, многу балони и изненадувања за децата! Додека вие спокојно пазарувате во екот на најголемите роденденски попусти во МИЛД, децата ќе уживаат во анимираната програма.

Но тоа не е сè!Со секоја сметка за време на роденденскиот викенд добивате ПОДАРОК! Појдете во МИЛД викендов и уживајте во бројни поволности и роденденски попусти!

Буквално СЕ’ од бела техника, мали кујнски апарати и додатоци за домаќинство. 27 години МИЛД, за ВАС, за ДОМОТ, за СЕМЕЈСТВОТО!