ПОЛИЦИСКО ВОЗИЛО УДРИЛО ВО ПЕШАК НА БУЛЕВАРОТ МАРШАЛ ТИТО ВО СТРУМИЦА!

декември 16, 2023

На 15.12.2023 во 15.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на бул.„Маршал Тито“ во Струмица, патничко возило „шевролет спарк“, сопственост на МВР, удрило во пешакот М.В.(53) од Струмица. Во незгодата со телесни повреди се здобил М.В., констатирани во болницата во Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: