strumica denes logo

ПОЧИНА МАЖ ОД ДАБИЛЕ – ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА НАД ТРАКТОРОТ И СЕ ПРЕВРТЕЛ!

Автор:

Датум:

септември 5, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

септември 5, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 04.09.2023 во 14.40 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Дабиле, струмичко, П.Б.(75) од село Дабиле, управувајки трактор „имт“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над тракторот и се превртел. Од здобиените повреди П.Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.