strumica denes logo

ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: ВО СТРУМИЦА ДЕНЕСКА ИЗМЕРЕНИ РЕКОРДНИ 42 СТЕПЕНИ!

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Струмица

Може слободно да речеме дека летото конечно пристигна. Денеска во Струмица измерени се рекордни 42 степени! Поради тропското време, надлежните апелираат граѓаните да ги почитуваат општите препораки за заштита од високите температури, односно да се заштитат од директна сончева изложеност, да избегнуваат престој на отворено во периодот од 11 до 17 часот.