Home

Perdormire
Струмица

ОФИЦИЈАЛНО: Од утре се затвораат молови, обложувалници, кафулиња!

Home

Шестмина нови заразени, од кои пет се од Дебар. Со тоа бројката се искачи на 18 објави министерот за здравство Венко Филипче. Едната од заразените слетала со авион и директно е однесена на клиника.

Тој објави нови мерки како што е затворање на молови, освен продавници за храна и аптеки, обложувалници, казина и кафулиња кои нема да работат воопшто.

Нема да може да се влегува и во објекти каде што се подтотвува храна и ќе може да се нарачува само онлајн и преку достава.

Во следните 24 часа ќе се затвори и Охридскиот аеродром. Филипче уште еднаш препорача да се седи дома како најефикасен начин за справување со корона вирусот.