strumica denes logo

ОД ЖЕНСКА ЧАНТА ВО КОЗМЕТИЧКО СТУДИО ВО СТРУМИЦА УКРАЛ ПАРИЧНИК – 38 ГОДИШНО ЛИЦЕ ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

Автор:

Датум:

февруари 16, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 16, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 15.02.2023 во 15.40 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ѓ.А.(38) од Струмица. Тој се сомничи дека околу 15.00 часот одзел паричник, во кој имало пари и други лични предмети, од женска чанта во козметичко студио во Струмица. Кај него биле пронајдени парите и предметите, кои биле вратени на оштетената. Ѓ.А. бил задржан во Полициска станица Струмица, за случајот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Струмица и по негово целосно документирање против него ќе биде поднесена соодветна пријава.