strumica denes logo

НОВ СЛУЧАЈ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО СТРУМИЦА: Ја нападнал сопругата со остар предмет, при што го повредил и нивниот малолетен син!

Автор:

Датум:

август 8, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

август 8, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

По семејното насилство со трагични последици што се случи во Неготино, нов случај е пријавен и во Струмица.

„На 07.08 во Струмица беше приведен Б.Б. (35) откако ја нападнал неговата сопруга со остар предмет, при што го повредил и нивниот малолетен син.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“ – стои во известувањето од МВР.