НАСКО КОСТУРАНОВ И КАТЕРИНА ЈОВАНОВСКА ПРИНЦ И ПРИНЦЕЗА НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ 2023!

февруари 25, 2023

Наско Костуранов и Катерина Јовановска се новите принц и принцеза, кои утревечер, ќе ја предводат карневалската поворка во Струмица. За принц и принцеза беа прогласени на вечерашниот „Бал под маски“, што се одржува традиционално секоја година во рамките на карневалските манифестации.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: