НАПРЕДОК ВО ИСТРАГАТА – ПРИВЕДЕНИ СЕ ПЕТ ЛИЦА ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА ВАЊА!

декември 3, 2023

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ ПЕТ ЛИЦА ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА ВАЊА

Неколку дена трае потрагата по девојче кое исчезна во Скопје.

„Пет лица се приведени поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата не може повеќе да се дадат информации“, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, пренесе Канал 5.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: