МВР: Вчера во Струмица приведени се девет лица, кај нив е пронајдена и одземена прашкаста материја, таблети и марихуана!

септември 8, 2022

Во периодот од 18.00 часот на 07.09.2022 до 06.00 часот на 08.09.2022 година за време на одржување на музички настан во градски парк во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.С. (26), Д.С. (20), Г.Б. (28), М.А. (45), А.С. (24), А.М. (25) и А.Б. (28), сите од Скопјњ, Џ.Б. (40) од Струмица и А.А. (19) од Кавадарци.

При преглед над лицата била пронајдена и одземена марихуана, прашкаста материја, таблети.

По целосно документирање на случаите против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ
ИЗВОР: МВР

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: