strumica denes logo

МВР БИЛТЕН: По претходно недоразбирање, во Василево комшиката и ја украде запрежната кола!

Автор:

Датум:

септември 8, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

септември 8, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 07.09.2022 во 11.30 часот во СВР Струмица Д.Р.(45) од с.Василево, струмичко пријавила дека околу 09.00 часот од нејзиниот двор во с.Василево по претходно недоразбирање и била одземена запрежна кола од нејзините соседи Ф.Г. и Е.Г.(женско лице). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ