МВР БИЛТЕН: Лишено од слобода едно лице од Струмица – Агресивно се однесувал кон полициски службеници!

мај 21, 2023

На 20.05.2023 во 22.40 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода В.М.(55) од Струмица затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: МВР

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: