МВР БИЛТЕН: 26 годишен струмичанец шверцувал Турци кои во земјава влегле без валидни документи!

септември 11, 2022

На 09.09.2022 во 21.00 часот на автопатот Демир Капија-Неготино, кај наплатна рампа Демир Капија, од полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово“ било сопрено патничко возило „мерцедес Ц 200“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Б.М.(26) од Струмица. При извршена контрола во возилото било констатирано дека во него се превезувале Б.С.(22), М.М.(23) и Д.М.(27), сите од Р.Турција, кои немале уредни патни исправи. Од извршената проверка било констатирано дека тие немаат остварено влез во државата на официјален граничен премин. Сите четворица биле приведени во Полициската станица Неготино за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: