МИГРАНТИ ОД МАРОКО ПРОСЕЛЕ ВО ДВОР НА УЧИЛИШТЕ ВО СТРУМИЦА!

ноември 25, 2022

Денеска (25.11.2022) во 14.45 часот на булевар „Маршал Тито“ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица постапувајќи по претходно изготвен оперативен план за безбедност во и околу училиштата кој се спроведува на територија на целата држава, пронашле двајца мигранти од Мароко, кои заедно со уште три лица-мигранти проселе во двор на училиште во Струмица. Мигрантите ќе бидат пренесени во прифатно-транзитен центар „Винојуг“ во Гевгелија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: