Home

Perdormire
Политика Струмица

МИЦКОСКИ И АПАСИЕВ ГО ПОВИКАА НАРОДОТ: УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДА ПРОТИВ БУГАРИЗАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА!

Home

Францускиот предлог, којшто Владата првично го одби, за сега да биде прифатлив, ги содржи сите негаторски бугарски барања, оценија Левица и ВМРО-ДПМНЕ а и порачаа дека е потребно категорично отфрлање на предлогот и итен прекин на преговорите со Бугарија! „Го повикуваме македонскиот народ да се приклучи на сенародниот отпор против оваа анти-народна и анти-државна власт“, се вели во партиските соопштенија.

Народот на улица го повикаа и лидерите Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев. Протестот ќе се одржи утре (сабота) пред владата на Република Македонија во 19:00 часот.