МАЛОЛЕТНИК ОД ДАБИЛЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕН – ВО НЕГО УДРИЛО ВОЗИЛО!

ноември 24, 2023

На 23.11.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во 16.20 часот на магистрален пат Струмица – Ново Село, во с.Дабиле, струмичко, патничко возило „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Д. (35) од с.Моноспитово, струмичко, удрило во малолетен пешак од с.Дабиле. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општа болница Струмица. Увид на местото на несреќата бил извршен од екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: