strumica denes logo

ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ЕДНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЦА – КРАДЕЛ ПАРИ ОД АПАРАТИ ЗА КАФЕ, ИЗВРШИЛ ВКУПНО ЧЕТИРИ КРИВИЧНИ ДЕЛА!

Автор:

Датум:

јуни 9, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 9, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 08.06.2023 во 10.00 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Г.П.(40) од Струмица. Тој се сомничи дека ноќта на 30/31.05.2023 извршил четири кривични дела „тешка кражба“ во автомобил и апарати за кафе на подрачјето на Струмица, при што одзел пари и други предмети.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени дел од предметите и алат кој го употребувал при вршење на делата. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ