ЛИШЕН ОД СЛОБОДА 51 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ – ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ 22 ГОДИШНА ДЕВОЈКА СО КОЈА ПОРАНО БИЛ ВО ВРСКА!

март 16, 2024

Денеска (16.03.2024) во 01.05 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Џ.Ѓ.(51) од Струмица затоа што во Струмица физички нападнал 22 – годишна девојка од Струмица со која порано бил во врска. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица, за настанот биол запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по документирање на случајот против Џ.Ѓ. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ