КОНТРОЛА ВРЗ ПОВЕЌЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ НА ПОДРАЧЈЕТО НА СТРУМИЦА – ВО ЕДЕН ИМАЛО МАЛОЛЕТНИЦИ, А КАЗНЕТИ СЕ И ДРУГИ ШЕСТ!

јануари 22, 2024

На 20/21.01.2024, во времето од 23.00 до 04.00 часот, од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица во координација со инспектори од Државен пазарен инспекторат Скопје била извршена контрола на повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство на малолетници после 24.00 часот, а во шест угостителски објекти биле констатирани прекршоци по Законот за инспекциски надвор. За констатираните прекршоци ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: