strumica denes logo

КОНЕЧНО: УХМР најавуваат претежно сончево и значително потопло време!

Автор:

Датум:

јуни 19, 2023

Автор:

Датум:

јуни 19, 2023

Претежно сончево и значително потопло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 9 до 23 степени целзиусови.