strumica denes logo

КОНЕЧНО ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ КОЈ ДВА ДЕНА ГОРЕШЕ ПОМЕЃУ ДРАЖЕВО И С.КОЊАРЕВО!

Автор:

Датум:

септември 6, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

септември 6, 2019

Категории:

Струмица

Пожарот кој изминативе два дена го зафати пределот помеѓу селата Дражево и С.Коњарево синоќа беше целосно локализиран и ликвидиран. Изгореа околу 25 хектари нискостеблеста шума, овоштарници и викендичка. На терен беа 16 пожарникари со 2 ПП возила и 2 теренски возила. Голема благодарност до Трајко, Лазо ….и останатите жители на С.Коњарево и Дражево кои помогнаа во гасењето на пожарот.