strumica denes logo

КОНЕЧНО: AQUARIUS се отвара, летото може да започне!

Автор:

Датум:

јуни 4, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јуни 4, 2019

Категории:

Струмица

Ова лето 2019, АQUARIUS под мотото Summer in the City, најавува дека летниот ноќен живот во Струмица ќе биде спектакуларен!

На 8ми Јуни, големиот подиум на AQUARIUS ќе го отворат белгискиот суперстар DJ MISTIQUE и спектакуларно Dance show со атрактивни танчерки. Dj Mistique познат по своите хаус битови и енергични сетови, Dj Mistique веќе има изградено светска кариера и издадено песни за најпознатите светски музички куќи како Sonny Spinnin’Records, Ultra, Epic, Mad Decent.

Хитовите “Here Comes That Sound” , “All Good” , “Pull Up” направија цунами низ светските клубови и на Beatport Top 10.

Неговата “Brand New” ја промовираше легендарниот AVICII (le7els podcast) .

Во 2018 ги доби правата за користење на ултрапознатиот вокал Whitney Houston и нејзиниот голем хит “It’s Not Right But It’s Ok” .
Настапувано на сите големи светски фестивали, на 8ми Јуни премиерно во Струмица, на подиумот во Летен Клуб AQUARIUS.

Реѕервации

Тања Пандева 072-623-472

Стефан Наков 078-366-755

Бранкица Босилјанова 078-880-078

Виктор Тушевски 076-214-626

Софија Андонова 070-228-765

Борис Ризовски 078-402-241

Томе Томе 078-404-915