Ќе биде најгледаниот настан на деценијата: Илон Маск ја потврди тепачката со Цукерберг!

август 7, 2023

Сопственикот на Х (претходно „Твитер“), Илон Маск со објава на неговата социјална мрежа ја потврди борбата против сопственикот на „Фејсбук“, Марк Цукерберг.

Тој во објавата изјави: „Зак против Маск ќе се емитува во живо на X. Сите приходи ќе бидат наменети за хуманитарна организација за ветераните“.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ