strumica denes logo

КАЈ 60 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА – ЛИЦЕТО Е ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

Автор:

Датум:

јуни 24, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 24, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 23.06.2022 во 00.15 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода И.С.(60) од Струмица затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.