Home

Perdormire
Струмица Хроника

КАЈ 40 ГОДИШЕН ЖИТЕЛ ОД БОСИЛОВО Е ПРОНАЈДЕН АМФЕТАМИН ВО НЕГОВИОТ ДОМ!

Home

На 28.09.2022, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Н.З.(40) од село Босилово, струмичко. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени неколку пакувања со амфетамин.Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ
ИНФО: МВР