strumica denes logo

ИВАН НИКОЛОВ ГО ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ ВО НОВО КОЊАРЕВО!

Автор:

Датум:

јануари 19, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јануари 19, 2019

Категории:

Струмица

Православните христијани во Македонија денеска го слават празникот Богојавление – Водици. Во храмовите на Македонската Православна Црква се одржуваат литургии, а денеска традиционално се фрла крстот во македонските реки, езера и водни површини.

Годинава, најбрзиот во водите на Ново Коњарево беше Иван Николов. Доби голем број честитки од присутните како и од општината. Честитки и од тимот на Струмица Денес.