ИСКРЕНИ ЧЕСТИТКИ: СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ТУШЕВ НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

јули 2, 2019

Во финалето на турнирот во летечки мети кој се одржа во Валандово, а на кој учествуваа најдобрите 30 стрелци во Република Македонија, струмичанецот Васиш Тушев, стрелецот на ЛД Беласица го освои првото место. Честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: