ИГОР ЏАМБАЗОВ, ГУРУ ХАРЕ И СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈОВЧЕ ПАНДЕВ УТРЕ СО КОНЦЕРТ КАЈ ЧЕШМИЧКАТА!

август 8, 2019

Легендарниот македонски актер, водител и шоумен Игор Џамбазов заедно со неговиот блуз-гуру, Игор Атанасовски алијас Гуру Харе на #соф2019.

Отворањето на музичката сцена на Чешмичката ќе биде во знак на извонредниот спој на рокенролот, џезот и блузот.

Највеселиот #ритамнаградот ќе го дополниме со совршен избор на легендарни македонски рок песни отпеани од Јовче Пандев.

Бидете дел!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: