ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАЕДНО СО ГРАЃАНИТЕ НА СТРУМИЦА СИНОЌА ВО ПРЕКРАСНА АТМОСФЕРА ГО ГЛЕДАА МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО И Е ПЕТРУНИЈА“

јули 24, 2019

Градоначалникот на Струмица-Коста Јаневски заедно со граѓаните на Струмица, синоќа поминаа прекрасна филмска вечер на отворено покрај езерцето во големиот градски парк гледајќи го македонскиот филм „Господ постои, името и е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар Митевска. И овој настан се одржа во рамките на годинашната програма на „Струмица опен фестивал“.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: