Горан Пандев за татковството: „Присуствував на раѓањето на трите деца, најубаво ми е кога ќе заспиеме заедно гушнати“

ноември 11, 2023

„Моите три деца се родени во Италија. По нивното раѓање, кај нашите семејства во Македонија имаше големо славење, радости, забави. Во тој период ми беше многу жал што не можев да бидам таму и да ја споделам радоста со нив. Даваа мекици за трите деца, а јас никојпат не бев присутен. Професионалните обврски ми скратија многу среќни моменти“, вели Горан Пандев за CRNOBELO.com.

Еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња, и поранешен капитен на репрезентацијата, Горан Пандев, има три деца: синот Филипо (13) и ќерките Ана (12) и Софиа (5).

Иако во времето кога се родија, Горан беше на врвот на својата кариера, и постојано беше на пат со клубовите во коишто настапуваше, но и со македонската репрезентација, тој во разговор за CRNOBELO.com ни призна дека најубаво му било кога ќе си дојде дома и ќе заспие гушнат со нив.

Целосната вест може да ја погледнете ОВДЕ.

ИЗВОР: ЦРНОБЕЛО

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: