(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА, ЕКО БРЕНДОТ КОЈ ЗА 2 ГОДИНИ УСПЕА ДА ЈА ДОБИЕ ДОВЕРБАТА НА СТРУМИЧАНИ!

јануари 3, 2019

НАПОМЕНУВАМЕ дека во текот на целиот месец СТРУМИЦА ДЕНЕС дневно ќе објавува по еден производ од ТианДе!

Компанијата се занимава со дистрибуција на козметички производи, голем дел од кои се произведуваат во државни кинески претпријатија (90%) и дел од нив (10%) во Горен Алтај.Компанијата TianDe е основана во Русија . Историјата и започнува кога петмина богати бизнисмени решаваат да создадат козметичка компанија чиј маркетинг да биде лесен и достапен за луѓето.Така во 2006 година се раѓа TianDe .

Во буквален превод TianDe значи ” Небесно совршенство ” . Седиштето на компанијата се наоѓа во градот Барнаул , кој е административен центар на Алтајскиот крај и е научен и културен центар на Сибирски федерален округ. Козметиката е целосно произведена во согласност со меѓународните стандарди и сертификати за квалитет ISO 9001 и GMP (самиот GMP стандард бара 20 000 тестот на секоја билка , која учествува во составот на производите TianDe) . Исцелителна козметика е коктел од билки и природни производи од жен -шен , јојоба , бамбус , сребро, змија сало , ‘рскавица од ајкула и др. по кинески рецепти од пред 5000 години.

Оваа превентивна колекција од козметички производи , создадени врз основа на милениуми тестирани рецепти на источната медицина се целосно на BIO основа и направени со помош на најсовремените технологии. Во производството на производите на TianDe се користат екстракти од растенија и билки одгледуваат во еколошки чисти подрачја на Кина и Тибет , кои се собираат од специјално обучени луѓе во строго одреден момент од времето , според лунарниот календар.Дури водата која се користи во козметиката , се вади од бањи и од морските длабочини . Се прочистува со помош на мембрана технологија , а тоа е процес при кој водата се збогатува со микроелементи кои се вклучени во составот на козметичките производи.

Повеќе од 5 милиони луѓе од над 100 земји , вклучувајќи професионални масери и козметичари , претприемачи и познати личности користат уникатните производи на TianDe. TianDe е козметика со висок квалитет , која ќе ви помогне да ги зачувате вашите убавина и здравје. Филозофијата за хармонија , вкоренета во основата на рецептите на древните кинески исцелители , ја полни козметиката со позитивна биоенергија која TianDe великодушно ја дели со вас!

ТианДе-Струмица може да ги пронајдете на улицата „24 октомври“ бр.39.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ